Dzielna Małpka uczy, że małe może być wielkie

Dzielna Małpka uczy, że małe może być wielkie

Mała Małpka na co dzień świetnie bawi się w dżungli. Bywają jednak momenty, kiedy czuje się wykluczona z małpiego życia. Tylu rzeczy jej nie wolno! Tyle wokół ograniczeń!

trudne życie w dżunglitrudne życie w dżunglialt="małpka podjęła wielką decyzję" />

Nasza odważna bohaterka postanawia udowodnić (sobie i innym), że nic nie jest dla niej zbyt duże i niebezpieczne i wspiąć się na najwyższe drzewo w dżungli. Wiele przeszkód napotka na swojej drodze – ale uda jej się pokonać je wszystkie. Przy okazji spotka wiele malutkich stworzeń, które świetnie sobie radzą.

wiele przeszkód do pokonania

Małpka nie zauważa jednak, że jej śladem podąża ktoś, kto ma niecne zamiary… W gruncie rzeczy tylko szczęśliwe przypadki sprawiają, że nie została pożarta przez groźnego tygrysa.

śladami małpki ktoś podąża

małpka niczego się nie domyśla

małpka na szczycie nie zauważa zagrożenia

Dzielna małpka osiąga swój cel i szczęśliwa powraca do rodziny. Uważa, że bycie małym jest super – można mieć wielkie przygody a ramiona ukochanych osób wydają się takie duże.

To opowieść z niejednym morałem. Po pierwsze udowadnia, że nie wzrost i siła mają wpływ na nasze sukcesy. Po drugie pokazuje, że jeśli jesteśmy zdeterminowani, znajdziemy własny sposób na wyjście z trudnej sytuacji. Świetna propozycja dla dzieci, którym brak wiary we własne siły, które martwią się tym, że czegoś nie potrafią, ale boją się spróbować. Może dać do myślenia również rodzicom ;). Ale książka uczy też, że często zakazy rodziców mają sens i nie wynikają z braku wiary w możliwości dziecka. Mały czytelnik widzi, na jakie niebezpieczeństwo naraziła się małpka niefrasobliwie udając się na samotny spacer po dżungli, choć ona sama do końca była kompletnie nieświadoma zagrożenia.