Jestem przy Tobie - jak lukier na pączku. Premiera

Jestem przy Tobie - jak lukier na pączku. Premiera

Z radością przedstawiam Wam kolejny picture book od Wydawnictwa Zielona Sowa, które jest mistrzem tego gatunku na polskim rynku. „Jestem przy tobie” to książka zabawna, wzruszająca i ślicznie zilustrowana. O miłości, przyjaźni i potrzebie autonomii.

Bohaterami i narratorami opowieści są niedźwiedź i wiewiórka (a raczej wiewiórek).

Jestem przy Tobie ksiażka

Niedźwiedź jest typem dość absorbującym. Nie odstępuje wiewiórki na krok. I wciąż wychwala ich przyjaźń. „W nastroju ponurym, w głupawce… czy złości. Na dobre… i gorsze, w smutku i radości. Czego byś nie mówił, ja w słuch się zamieniam, gotów zgłębić twoje najskrytsze pragnienia.” Uważa też, że obecność małego przyjaciela dodaje mu siły i odwagi, żeby próbować nowych rzeczy. „Nie ma dla nas, brachu, drogi zbyt dalekiej, zbyt wysokiej góry lub zbyt rwącej rzeki!”

Miś jest nie tylko gadatliwy, ale też trochę niezdarny, więc obcowanie z nim bywa kłopotliwe. Zdarza mu się niszczyć rzeczy. Albo zjeść ciasto kolegi.

Jestem przy Tobie ksiażka

Jestem przy Tobie ksiażka

Wiewiórek ma dosyć. Czuje się przytłoczony. Ma ochotę pobyć sam. Jednym słowem potrzebuje się odniedźwiedzić na jakiś czas.

Jestem przy Tobie ksiażka

Szybko jednak zaczyna rozumieć, że brakuje mu Misia. „Kto mnie czekoladą dokarmia w potrzebie?” Kto sprawia, że jestem lepszą wersją siebie?”

Jestem przy Tobie ksiażka

Pędzi namówić przyjaciela do powrotu. Na szczęście urażony niedźwiedź daje się udobruchać.

Książka pokazuje, że przyjaciele mogą mieć siebie dość, mogą się pokłócić. Ale wspólnie uda się to co zepsute złożyć do kupy.

Jestem przy Tobie ksiażka

Jestem przy Tobie ksiażka

Tak to jest, kiedy dwie osoby są dobrane jak śledź i śmietana, groszek i strączek, kawa i ciastko. No po prostu tak jest. I JUŻ ;)

Po raz kolejny z przyjemnością czytam tłumaczenie w wykonaniu Basi Supeł, które nie pierwszy raz wydaje mi się lepsze niż oryginał. Myślę, że zgodzicie się ze mną, że śledź lepiej pasuje do śmietany, niż truskawki, prawda?

Od dziś do 15 kwietnia w sklepie Wydawnictwa Zielona Sowa kupicie wszystko z 30% rabatem! kod rabatowy to EMKA