Kuba na tropie snu - w drodze do samodzielnego zasypiania (patronat)

Kuba na tropie snu - w drodze do samodzielnego zasypiania (patronat)

Kuba na tropie snu nie jest zwykłą książką do czytania przed snem. Zaryzykuję wręcz stwierdzenie, że lepiej sprawdzi czytana również w innych porach dnia. Ale koniecznie po raz pierwszy musicie sięgnąć po nią wieczorem, bo… MA ŚWIECĄCĄ W CIEMNOŚCI OKŁADKĘ!

Ale zacznijmy od początku. Możecie pamiętać Kubę z książki Żegnamy mleko mamypisałam o niej tutaj. Odstawienie od piersi to nie jedyny przełomowy moment w życiu Chłopca i innych maluchów. Przychodzi taki czas, w którym dzieci uczą się spać (i zasypiać!) samodzielnie. Różne są dzieci i różny jest wiek, w którym są gotowe na taką zmianę, ale jedno je łączy. Dla wszystkich dochodzenie do tego momentu jest procesem.

Jak było w przypadku Kuby?

Oczywiście, tuż po narodzinach najchętniej zasypiał w ramionach mamy. Po jakimś czasie poznał przyjemność spania w wózku na długi spacerach. Bezpiecznie czuł się też noszony przez mamę w chuście. Stopniowo przyzwyczaja się też do drzemek w swoim drewnianym łóżeczku, ale zgadza się na nie tylko w ciągu dnia!

Kuba na tropie snu

Kuba na tropie snu

Miesiące mijają i Kuba robi kolejne kroki na tropie snu. Okazuje się, że potrafi zasnąć utulony przez tatę. Pomaga mu w tym bajka o chmurce, którą wymyśla mama. Również babcia ma swoje sposoby na spokojne zasypianie, kiedy rodziców nie ma w domu.

Rodzina wypracowuje sobie wieczorne rytuały. Kuba ma ulubione książki, które tata czyta mu przed snem. Ciekawa jestem czy po opisach rozpoznacie jakie ;)

Kuba na tropie snu

Mija sporo czasu, zanim Kuba jest gotów zasypiać całkiem sam. Chłopiec jest już przedszkolakiem. Był to czas, w którym zdarzały się trudne momenty i dla niego i dla jego rodziców. Ale najważniejsze, że był to czas pełen miłości. "Kuba na tropie snu" nie jest książką, która w jeden wieczór sprawi, że Wasza pociecha zacznie samodzielnie zasypiać.. Ale dzięki tej książce, kiedy nadejdzie ten wyjątkowy wieczór, będzie się czuło bezpiecznie.

Kuba na tropie snu

Kuba na tropie snu

Książkę możecie spersonalizować. Jest tu miejsce na rzeczy, które Wasza rodzina lubi robić przed snem.

Cenny jest poradnik dla rodziców napisany we współpracy z psycholożką Magdaleną Komstą, w którym znajdziecie mnóstwo cennych podpowiedzi.

GDZIE KUPIĆ? RABATY!!

Książkę kupicie na żegnamy mleko mamy Przedsprzedaż trwa do 30 czerwca i z tej okazji jest sporo rabatów.

Po pierwsze do każdego egzemplarza Kuba na tropie snu dostaniecie naklejki z rysunkami wieczornych rytuałów.

Ale najważniejsze jest to, że wpisując przy zamówieniu kod EMKANATROPIE dostaniecie

  • 15% rabatu na książkę Kuba na tropie
  • 20% na 2 dowolne książki
  • 30% na 3 dowolne książki lub więcej

Oprócz wspomnianej już przeze mnie Żegnamy mleko mamy w sklepie znajdziecie kultową już Zawsze - piękną książkę o matczynej miłości pisałam o niej tutaj