Miejsce na miotle - opowieść o przyjaźni i bezinteresownej życzliwości (Patronat)

Miejsce na miotle - opowieść o przyjaźni i bezinteresownej życzliwości (Patronat)

Była sobie czarownica w kapeluszu bardzo dużym. Miała kota, rudy warkocz oraz skłonność do podróży.

Tak rozpoczyna się Miejsce na miotle autorstwa duetu Julia Donaldson i Axel Scheffler – twórców kultowego Gruffalo.

Miejsce na miotle też pokochały dzieci na całym świecie. A ja sama nie mogę się zdecydować czy przypadkiem nie lubię go bardziej niż Gruffalo właśnie.

To pouczająca historia, o tym, że dobro wraca. Że przyjaźń jest ważna i może nawet uratować nam życie ;)

Miejsce na miotle

Ale zacznijmy od początku. Wspomniana już czarownica przemierza świat na swojej miotle w towarzystwie kota, który mruczał „prrr” czasami. Pewnego wyjątkowo wietrznego dnia, podróż jest regularnie przerywana postojami w celu odnalezienia licznych zgub czarownicy. A to wiatr zwiał jej kapelusz, a to porwał kokardkę z warkocza, a to, pilnując kapelusza i kokardki, nasza bohaterka upuściła różdżkę.

Za każdym razem postój wygląda podobnie. Lądujemy! – rozkazała, więc po chwili z miotły zleźli, ale choć szukali wszędzie różdżki nigdzie nie znaleźli.

Miejsce na miotle

Miejsce na miotle

Kiedy wydaje się, że nie ma już nadziei, pojawiają się kolejne zwierzaki z poszukiwanym przedmiotem. I wszyscy pytają o to samo: Powiedz mi, czy miotła twa pomieściłaby takie ptaszka jak ja? Czarownica mogłaby odmówić, ale jest sympatyczną, lubiącą towarzystwo osobą. Do wycieczki dołączają więc kolejno pies, mały ptaszek i żaba. Ta ostatnia skacząc z radości łamie miotłę i cała menażeria ląduje w trzęsawisku. Czarownica na resztce miotły wpada natomiast w szpony strasznego smoka… Jak myślicie, kto przybędzie jej z odsieczą?

Miejsce na miotle

Miejsce na miotle

Miejsce na miotle

Dzieci pokochają nie tylko miłą czarownicę i jej towarzyszy, ale też rymy, rytmiczność i powtórzenia w tekście. To one sprawiają, że teksty Julii Donaldson, tak świetnie się czyta i szybko zapamiętuje. Zwłaszcza w tłumaczeniu Michała Rusinka.

Miejsce na miotle jest też świetnym pretekstem do rozmowy o tym, że warto sobie nawzajem pomagać, być życzliwym i wyrozumiałym dla innych, dzielić się tym co mamy. To sprawi, że w razie potrzeby, będziemy mieli do kogo zwrócić się o pomoc. Myślicie, że czarownica zdenerwowała się tym, że żabka połamała jej miotłę? Nie! Upichciła kocioł magicznej mikstury, dzięki której zamontowała na nowej miotle prysznic dla swojej nowej przyjaciółki :)

UWAGA! Przedsprzedaż i rabat!

  • Jutro o 9 rano (czyli w piątek 8 maja) na stronie Wydawnictwa Tekturka rusza przedsprzedaż, która potrwa do 14 maja (to czwartek) do końca dnia

  • Na hasło EMKA macie 30% rabatu!

  • Darmowa wysyłka obowiązuje przy zakupie Miejsca na miotle razem z książką Czyj to domek? lub Baletnice i wyjątkowo przy zakupach powyżej 100 zł

Miejsce na miotle