Niedźwiedź i przestrzeń - recenzja książki z serii Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu

Niedźwiedź i przestrzeń - recenzja książki z serii Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu

Niedźwiedź i przestrzeń to druga książka z objętego obibookowym patronatem cyklu Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu, który ukazuje się nakładem wydawnictwa alulalu.

Stoją za nim Urszula Kuncewicz-Jasińska, autorka tekstów i Aleksander Jasiński, ilustrator - prywatnie małżeństwo. Ich pasję i miłość do książek widać gołym okiem, książki są dopracowane, dopieszczone w każdym calu. I stworzone z myślą o przedszkolakach, dzieciach takich, jak ich synek.

O pierwszej książce z serii, zatytułowanej Wielkie małe zwierzę pisałam tutaj i wiem, że wiel_ z Was, podobnie jak ja, pokochało ją od pierwszego wejrzenia. Tym bardziej cieszę się z kolejnego tytułu. I z obietnicy, że powstaną kolejne!

Bohaterem nowego tomu jest niedźwiedź. Znany może być dzieciom z książki o mrówce i ze słynnej już ilustracji, na której przygląda się on małej bohaterce dzielnie wspinającej się na wierzchołek drzewa. Ten rysunek możecie zresztą otrzymać przy zakupie. W formie pocztówki – dużej, nieco większej niż sama książka – lub plakatu, jeśli się pospieszycie i zamówicie obie książki z serii (plakaty otrzyma 100 pierwszy osób kupujących zestaw).

Interaktywna książka dla przedszkolaków

Niedźwiedź i przestrzeń to lektura, która angażuje dzieci. Narratorzy zwracają się bezpośrednio do małych czytelników i czytelniczek, zachęcając do interakcji z książką. Zadają pytania - Jak ty mówisz na niedźwiedzia?, zachęcają do dotykania stron, powtarzania tup, tup, tup, czy nazywania zwierząt widocznych na ilustracjach.

niedzwiedz i przestrzen

niedzwiedz i przestrzen

Dzieci dowiedzą się z niej między innymi: co lubią jeść niedźwiedzie, jak szybko biegają, jakie mają umiejętności, dlaczego tak ważne, żeby zimą mogły spać nie niepokojone. Ale przede wszystkim przeczytają, co zrobić, kiedy spotkamy niedźwiedzia na bieszczadzkim szlaku (lub innym miejscu). Żeby poznać te wskazówki musimy obrócić książkę o 90 stopni. Na ilustracjach pojawia się człowiek. Przewracając kolejne strony widzimy jak mężczyzna i zwierzę spoglądają na siebie zdziwieni. Dowcipny tekst krok po kroku opisuje, jak powoli bezpiecznie oddalić się od groźnego zwierzęcia. Teraz można znów podziwiać las i innych jego mieszkańców. I próbować odgadnąć, który z nich stanie się bohaterem kolejnej książki z serii ;)

niedzwiedz i przestrzen

niedzwiedz i przestrzen

Wielkie małe zwierzę było książką pokazującą piękno bieszczadzkiego lasu jesienią. Teraz oglądamy przyrodę latem – soczysto zieloną z promieniami słońca przeświecającymi przez korony drzew.

niedzwiedz i przestrzen

niedzwiedz i przestrzen

Opowieść o niedźwiedziu to nie tylko książka o przyrodzie. To też książka, która może być punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o szanowaniu cudzych granic!

Książkę możecie zamawiać w sklepie alulalu z 20% rabatem obejmującym wszystkie książki wydawnictwa. Kod uprawniający do zniżki to OBIBOOKI. Będzie działał do 2 czerwca.

niedzwiedz i przestrzen