O miłości do książek i magii czytania

O miłości do książek i magii czytania

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci chciałam Wam dziś pokazać książki o miłości do książek i magii czytania ;)

NAJWYŻSZA NA ŚWIECIE WIEŻA Z KSIĄŻEK (NOWOŚĆ)

czytanie dodaje skrzydeł

Jerzyk od urodzenia marzył o tym, żeby latać. Wiedział, że jest do tego stworzony! Przez wiele lat śledził lot ptaków, próbował skonstruować skrzydła z najprzeróżniejszych materiałów. Co roku prosił Świętego Mikołaja o skrzydła, które naprawdę pozwolą mu wznieść się w powietrze. Wszystko na nic – dostawał tylko zabawki.

Jerzyk chce latać

skąd wziąć skrzydła

Któregoś dnia mama powiedziała mu, że jest inny sposób, żeby latać i wręczyła mu książkę. Od tej pory Jerzyk czytał na okrągło. Kiedy przeczytał już wszystkie książki, które były w domu, zbudował z nich wieżę a z jej szczytu poprosił o więcej. Książki przynosili mu wszyscy – sąsiedzi, nauczyciele, przyjechał nawet wielki transport z biblioteki.

Jerzyk czyta

więcej książek!

deszcz

Jerzyk przeżywał przygody, odwiedzał niesamowite miejsca i odmawiał zejścia z wieży, która cały czas rosła. Do czasu, kiedy zapragnął opowiedzieć o wszystkim mamie ;)

king kong

mały książę

siła wyobraźni

Piękna opowieść o sile wyobraźni i o magii zaklętej w książkach.

wiek: 4+ wydawnictwo: Papilon

JESTEM DZIECKIEM KSIĄŻEK

jestem dzieckiem książek

Ze świata opowieści przybywa na tratwie dziewczynka, która mówi o sobie, że jest dzieckiem książek. Odwiedza chłopca, którego chce zabrać w magiczną podróż. Minimalistyczne ilustracje Olivera Jeffersa zawierają fragmenty najpiękniejszych opowieści dla dzieci, które stają się elementem scenografii, krajobrazu. Fragment „Alicji z Krainy Czarów” układa się w króliczą norę, przez którą dzieci wchodzą do krainy wyobraźni. Przechodzą przez Góry Wyobraźni stworzone z fragmentów „Piotrusia Pana”. Przeżywają wiele przygód, a we wszystkich towarzyszą im opowieści. Odwiedzają las pełen bajek. Śpią na chmurach utkanych z kołysanek. Zwiedzają kosmos z… Panem Twardowskim.

przemierzyłam oceany

nora Alicji

przygody

stworzyliśmy świat

zamek

Chcesz przeżyć takie przygody młody czytelniku? Przyjdź do nas, do świata opowieści i spróbuj je odnaleźć.

dołącz do nas

2 lata temu książka zdobyła prestiżową nagrodę Bologna Ragazzi Award.

Wielki ukłon dla wydawnictwa Tekturka za pracę nad tłumaczeniem tej książki, które było poniekąd adaptacją (kołysanki ukryte w chmurach to np. znane polskim dzieciom „z popielnika na Wojtusia” czy „Aaa kotki dwa"). To wielka praca nie tylko tłumaczki, ale też grafika.

To piękne wydanie to idealny prezent – nie tylko dla dzieci!

wiek: 6+ wydawnictwo: Tekturka

O DZIECIACH, KTÓRE KOCHAJĄ KSIĄŻKI

dzieci, które kochają książki

Historia Antka, Lusi i ich rodziny, która mieszka w przyczepie kampingowej. Nie mają telewizora, ani samochodu, ale mają mnóstwo książek. Tak wiele, że nie pieszczą się w małej przyczepie.

mieszkają w przyczepie

książki są wszędzie

wszędzie

Zapada decyzja – książki muszą zniknąć. Od tej chwili nic już nie jest takie samo. Ich codzienność zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. Rodzina oddala się od siebie. Pewnego dnia z plecaka Lusi wypada książka wypożyczona z biblioteki. Cała rodzina siada do wspólnego czytania i odnajdują to, co zgubili wraz ze zniknięciem książek – rodzinną bliskość.

książki muszą zniknąć

wspólne czytanie

do biblioteki

do biblioteki

do biblioteki

wiek: 4+ wydawnictwo: adamada

O NIEZWYKŁYM CHŁOPCU, KTÓRY POŻERAŁ KSIĄŻKI

o niezwykłym chłopcu, który pożerał książki

Kolejna propozycja Olivera Jeffersa w tym zestawieniu. Henio uwielbia książki. Uwielbia je… jeść. Je opowiadania, encyklopedia, atlasy, słowniki. (najchętniej te w czerwonych okładkach).

Henio je książki

wszystkie książki

A im więcej ich połyka, tym mądrzejszy się robi. Je więc coraz więcej i więcej. W końcu zaczyna czuć się źle zaczyna chorować. Co gorsza, wszystko czego się dowiedział zjadając książki, zaczyna mu się mieszać w głowie.

Henio robi się mądry

ale choruje

Wszyscy radzą mu, żeby przestał jeść książki. Nagle Henio stwierdza, że nie wie czym mógłby się zająć w zamian. I wtedy otwiera książkę… Teraz czyta nieustannie. I odkrywa, że czytając, dalej może stać się najmądrzejszym człowiekiem na ziemi. Zajmie mu to po prostu więcej czasu. Ale za to czytanie jest suuuper!

co zrobić z książką?

Henio czyta

zazwyczaj ;)

Wiek: 5+ Wydawnictwo: Format