Książki z PnŚ 13 listopada 2019 - książki na dziecięce zmartwienia

Książki z PnŚ 13 listopada 2019 - książki na dziecięce zmartwienia

Wszyscy mamy czasem gorsze dni. Wszyscy miewamy różne zmartwienia. Nic dziwnego, że miewają je również nasze dzieci. Dziś mam dla Was książeczki na dziecięce smuteczi. Takie, które pomogą zrozumieć emocje i być szczęśliwym.

CO CIĘ MARTWI? (NOWOŚĆ)

Co cię martwi

Nowa nauczycielka, kłótnia rodziców, sprzeczka z przyjacielem, choroba. Wszystkie te sytuacje są dla dzieci trudne. Co możemy wtedy czuć? Czego się obawiać? Co możemy zrobić, żeby poczuć się lepiej? Napisana prostym językiem, przyjaźnie zilustrowana (poszukajcie psotnego pieska na każdej stronie!) książka jest świetnym pretekstem do rozmowy. Pomoże dzieciom poradzić sobie w sytuacji, kiedy zobaczą w telewizji coś strasznego, kiedy nie mają się z kim bawić, albo coś sprawia im trudność. "Co cię martwi?" Zawiera też krótki poradnik dla rodziców, który podpowie, jak rozmawiać z dzieckiem o jego zmartwieniach.

O pierwszej książce tych samych autorek, "Co się dzieje w mojej głowie?", opowiadałam tu

Co cię martwi

Co cię martwi

Co cię martwi

Co cię martwi

Co cię martwi

Co cię martwi

wiek: 4+ wydawnictwo: Tadam

ZMARTWIOZAUR (PREMIERA)

Zmartwiozaur

Nowa książka Rachel Bright - autorki uwielbianych przez dzieci "Wiewiórek, które nie chciały się dzielić". "Koali, który się trzymał", "Myszy, która chciała być lwem" i "Wilka, który sie zgubił." Zabawny, rymowany picture book o małym dinozaurze, który przez cały dzień się martwi. Zmartwiozaur szykuje słodki piknik. Wydaje się, że wszystko ma świetnie zaplanowane. Ale czarne myśli psują całą radość. A co jeśli zabraknie ciastek lub wody?

Zmartwiozaur

Zmartwiozaur

Zmartwiozaur

_„A co gdy zgubię drogę” – wciąż dumał o powrocie. „Lub co, gdy tłuste nóżki ugrzęzną w mokrym błocie”

Na dodatek na horyzoncie zbierają się deszczowe chmury. Wtedy Zmartwiozaur przypomina sobie słowa mamy, która zawsze powtarza, że „jakoś to będzie”. Z plecakiem pełnym przedmiotów, które dodają mu otuchy wyrusza piknikować. A nerwowy motyl w brzuchu zmienia się w motylki szczęścia.

Zmartwiozaur

Zmartwiozaur

Zmartwiozaur

wiek: 3+ wydawnictwo: Zielona Sowa

SZYM PANSIK MA ZŁY HUMOR (NOWOŚĆ)

Szym Pansik ma zły humor

Szym Pansik budzi się pewnego dnia, niezadowolony: niebo jest zbyt niebieskie, banany za słodkie. Nie bardzo wie co się dzieje. Kiedy jego sąsiad, goryl Norman, sugeruje, że nasz bohater ma zły humor, ten tylko bardziej się denerwuje. Kolejne zwierzęta próbują mu udowodnić, że to prawda – przecież Szym Pansik się nie uśmiecha, marszczy brwi, jest przygarbiony.

Szym Pansik ma zły humor

Szym Pansik ma zły humor

Szym Pansik ma zły humor

Znajomi mają też mnóstwo pomysłów na to, jak rozweselić kolegę – może śpiewać z ptakami, bujać się z innymi małpami, leżeć w trawie, turlać się, tupać, skakać, przytulić kogoś, popluskać się w wodzie, zjeść trochę miodu, albo… stare mięso. Szym Pansik ma dość. Dociera też do niego, że chyba ma zły humor ;) Ale zauważa też, że to wspaniały dzień na zły humor. W końcu na pewno niedługo poczuje się lepiej.

Szym Pansik ma zły humor

Szym Pansik ma zły humor

Szym Pansik ma zły humor

Ta zabawna książka nie tylko pokaże dzieciom, że to, że czasami nie mają na nic ochoty jest w porządku. Przypomni tze rodzicom, że dzieci, podobnie jak dorośli, mają czasami zły dzień. Zamiast wymyślać wtedy setki sposobów na rozweselenie naszej pociechy, wystarczy ten fakt zaakceptować. W ten sposób będziemy dla nich największym wsparciem.

wiek: 4+ wydawnictwo Papilon

MIMI I CZARY NA ODWAGĘ (NOWOŚĆ)

Dolina Tumilu

Często pytacie mnie, o książki, które pomogą dzieciom pokonać nieśmiałość. Oto jedna z nich.

Mimi wybiera się na spacer ze swoja ukochaną Babusią. Uwielbia ten wspólny czas. Jest tylko jeden problem. Wszyscy mieszkańcy Doliny Tulilu chcą się przywitać z Babcią i dziewczynką. Mimi natomiast bardzo się wstydzi, chowa za babcią, zakrywa swoimi długimi króliczymi uszami, nie jest w stanie wydusić słowa. Na dodatek ma wrażenie, że jej zachowanie sprawia, że sąsiedzi tracą dobry humor i bardzo ją to martwi.

Dolina Tumilu

Dolina Tumilu

Dolina Tumilu

Ale od czego są babcie?! Babusia ma plan, w który angażuje przyjaciół Mimi. Wystraczy zrobić „Czary na odwagę”, żeby Mimi nieco się ośmieliła i przywitała z Panem Kretem siedzącym na ławce. Z każdym kolejnym „Dzień dobry” jest jej coraz łatwiej.

Dolina Tumilu

Dolina Tumilu

Dolina Tumilu

Opowieści z Doliny Tumilu to wspólne dzieło mamy i córki. Mama Ewa napisała ciepłe bajki terapeutyczne, które pomagają dzieciom radzić sobie z emocjami. Córka Marta pięknie je zilustrowała.

W serii znajdziecie też

TUTU I NAJGORSZY DZIEŃ

Tutu wstaje w złym humorze, bo mama wyrwała go z najpiękniejszego, słodkiego snu. Potem jest już tylko gorzej. Koszulka zaplamiona kaszką, zbyt ciepłe spodenki, złośliwy patyk, o który potyka się chłopiec. Na szczęście są przyjaciele - może im uda się odczarować ten paskudny dzień?

Dolina Tumilu

Dolina Tumilu

wiek: 4+ wydawnictwo: Tumilu KSIĄŻKI KUPISZ TU

SZCZĘŚCIE. OPOWIASTKI DLA DZIECI

Szczęście, opowiastki dla dzieci

Książka autora bestsellerowej „The World Book of Happiness”. Badacze London School of Economics zdefiniowali 10 uniwersalnych wartości, które są kluczami do szczęśliwego życia. Każda z opowieści w książce prezentuje jedną z nich. Pielęgnowanie relacji, stawianie sobie celów i ich realizowanie, docenianie małych rzeczy, obdarowywanie innych, mówienie o emocjach, dbanie o kondycję, chęć do nauki, to niektóre z tych rzeczy, które pozwolą nam żyć szczęśliwie. Każdą zaprezentowano w historii ptaszka, któremu udało się odnaleźć szczęście.

Szczęście, opowiastki dla dzieci

Szczęście, opowiastki dla dzieci

Szczęście, opowiastki dla dzieci

Kakadu, który odkrywa, że w jedności siła i docenia pomoc swoich sióstr. Flaming, który nie boi się powiedzieć rodzicom o swoim leku przed długą podróżą. Kagu, który uczy się, że cierpliwość i uważna obserwacja świata pomagają nam odnieść sukces. Ta książka, choć przeznaczona dla dzieci w wieku, w którym niejednokrotnie potrafią już samodzielnie czytać, jest książka do wspólnej lektury z rodzicami. Zawiera pytania dotyczące tekstu, preteksty do długich rozmów o naszych codziennych wyborach.

Szczęście, opowiastki dla dzieci

Szczęście, opowiastki dla dzieci

Szczęście, opowiastki dla dzieci

Dodatkowym plusem jest to, że dzieci (a pewnie i rodzice) poznają niesamowite gatunki ptaków i dowiedzą się nieco o ich życiu. Duży format (33 x 27 cm) i przepiękne ilustracje sprawiają, że to idealny wybór na prezent.

wiek: 6+ wydawnictwo: Papilon

więcej książek o EMOCJACH znajdziesz TUTAJ

dzisiejsza rozmowa do zobaczenia tu