Książki z PnŚ 19 września 2018 - o jesieni i na jesień

Książki z PnŚ 19 września 2018 - o jesieni i na jesień

Nie ma się co oszukiwać – ona już tu jest! Za kilka dni zacznie się kalendarzowa jesień, ale już zbieramy kasztany i kolorowe liście. Dzisiaj mam dla Was najpiękniejsze książki o jesieni i na jesień.

JESIEŃ TOLI (DZIŚ PREMIERA!)

jesień Toli

Kolejna część serii, która jest jednym z najciekawszych debiutów tego roku. Wzruszające, ciepłe opowieści o życiu czteroletniej Toli jej rodziny oraz i towarzyszące im piękne ilustracje skradły nasze serca.

Tola jest podekscytowana bo w końcu doczekała się narodzin kuzyna Mikołaja.

Poza tym jesienią można robić tyle ciekawych rzeczy – np. ludziki z kasztanów, albo karmnik dla ptaków. W deszczowy dzień można puszczać papierowe łódki na kałuży. Jesień to też czas przeziębień i… pieczenia pierników, które zmiękną do świąt. wiecej o książce tu

wiek: 4+ wydawnictwo: Zielona Sowa

JANO I WITO W LESIE (NOWOŚĆ!)

Jano i Wito w jesiennym lesie

Trzecia część przygód chłopców, których pokochały maluchy. Według mnie najładniejsza z serii. Tym razem Jano i Wito wybierają się z babcią do lasu i poszukują grzybów. Poznają leśne dźwięki i zwierzęta.

Książka wspiera rozwój mowy!

wiek: 1+ wydawnictwo: Mamania

JESIEŃ (PRZEDPREMIEROWO!)

książka panoramiczna

Pierwsza część nowej serii „Pory roku krok po kroku”. Rymowanki o jesieni uzupełnione ciekawymi informacjami z zakresu przyrody. Jesień w lesie, parku, nad wodą, na podwórku, w sadzie i na łące – wszędzie czeka coś ciekawego do odkrycia. Bogato ilustrowana, bardzo kolorowa. rozkładane strony dają ciekawy, panoramiczny efekt. Zawiera też zadania – dla młodszych i starszych dzieci (niektóre wymagają znajomości liter) jest więc to idealna książka dla rodzeństwa – już maluchy docenią wierszyki, a i dzieci w wieku szkolnym znajdą coś dla siebie.

wiek: 3+ wydawnictwo: AWM

BIEDNY PETTSON

sposób na jesienną chandrę

Z serii przygód Findusa i Pettsona.

Staruszek Pettson ma zły humor, wszystko go drażni, najchętniej siedziałby i patrzył na szarugę za oknem. Kot Findus próbuje na wszystkie sposoby rozbawić go i wyciągnąć z domu? Myślicie, że mu się uda? Idealna książka na szare, listopadowe dni, kiedy brakuje nam słońca a humory nie dopisują!

wiek: 4+ wydawnictwo: Media Rodzina

ZASMARKANA BAJKA

jesienne przeziębienie

Jesień to czas przeziębień i innych chorób przynoszonych z przedszkola. Ta bajka po pierwsze w zabawny sposób wytłumaczy małemu pacjentowi co się dzieje w jego zasmarkanym nosku, a po drugie nauczy, co robić, żeby uniknąć choroby. Pan Smarczyński i jego pupil Bakcyś trafiają do nosa małego Petiego. Tam poznają panią Smarkannę. Szybko w nosie Petiego pojawiają się małe smarki i zaczynają dokazywać. A wszystko dlatego, że Peti nie myje rąk i nie lubi wydmuchiwać nosa. Jak pozbyć się niechcianych lokatorów? I gdzie będą oni szukać następnego przytulnego lokum?

wiek: 4+ wydawnictwo: Finebooks

GRZYBY

na grzyby!

Planujecie wypad na grzyby? Porządnie się do niego przygotujcie. Część tej książki to atlas grzybów, dzięki któremu poznacie jadalne i trujące grzyby i nauczycie się je odróżniać. Dowiecie się, jak się przygotować na grzybobranie i co ze sobą zabrać. Poznacie grzyby z całego świata – również te hodowlane. Są tu przepisy na grzybowe potrawy i przetwory. A także mnóstwo ciekawostek, pomysły na eksperymenty z użyciem pleśni czy drożdży. A także trochę o tym, do naukowcy próbują wykorzystać grzyby.

wiek: 5+ wydawnictwo: Nasza Księgarnia

jesienna rozmowa do obejrzenia tutaj

grzyb

jesienne liscie