Książki dla dzieci o ptakach, kwiatach, owadach - Książki z PnŚ 6 kwietnia 2021

Książki dla dzieci o ptakach, kwiatach, owadach - Książki z PnŚ 6 kwietnia 2021

Dzisiaj mam dla Was kolejną porcję wiosennych nowości książkowych!

Ptasie trele

Ptasie Trele

Wspierające rozwój mowy kartonowe książeczki dla najmłodszych, dzięki którym maluchy poznają 24 gatunki ptaków, które można spotkać w Polsce i dowiedzą się jakie dźwięki wydają nie wydawane. Naśladowanie ich to świetna zabawa i dla dzieci i dla dorosłych, którzy czytają książki.

Ptasie Trele

Ptasie Trele

Ptasie Trele

Ptasie trele, ćwierkania i pohukiwania na słowo pisane przerobił Tomasz Samojlik.

Białe tło, realistyczne ilustracje zgodne z duchem metody Montessori, które zajmują całą stronę, tekst na stronie sąsiedniej – to książeczki zaprojektowane tak, żeby były przyjazne już najmłodszym dzieciom. Ale i mój prawie czteroletni syn nie może się od nich oderwać!

Ptasie Trele

wiek: 0+ wydawnictwo: Sto Stron

GDZIE KUPIĆ?

Książki są dostępne na stronie wydawnictwa Sto Stron Złotówka ze sprzedaży każdego egzemplarza jest przekazywana na działalność Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Wielka Księga Kwiatów

Wielka Księga Kwiatów

Kipiące kolorami, wielkoformatowe kompendium wiedzy o kwiatach powstało we współpracy z ekspertką od kwiatów i dzikiej przyrody i z botanikami ze słynnych Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew.

Wielka Księga Kwiatów

Wielka Księga Kwiatów

Z książki dzieci dowiedzą się, jak zbudowane są kwiaty i do czego się przydają. Jak wabią zapylacze i dlaczego niektóre zamiast pięknie pachnieć śmierdzą. Poznają gatunek kwiatów, które rosły na ziemi już w czasach dinozaurów! Dlaczego róże są czerwone a fiołki fioletowe? Jakie kwiaty można spotkać na łące? Ile słońca potrzebuje słonecznik?

Wielka Księga Kwiatów

Wielka Księga Kwiatów

Których kwiatów lepiej nie dotykać, a które warto uprawiać w domu. I jak je chronić. Dla lubiących wyszukiwanki, na stronach ukryto 15 złocistych cebulek. Czy potraficie je wszystkie odnaleźć?

Wielka Księga Kwiatów

W serii znajdziecie również: Wielką Księgę Ssaków, Wielką Księgę Ptaków, Wielką Księgę Morskich Zwierząt i _Wielką Księgę Robali

wiek: 4+ wydawnictwo: Wilga

Reginka szuka domu

Reginka szuka domu

Książka z serii Pomóż mi przetrwać. Akademia Mądrego Dziecka” Regina, królowa trzmieli budzi się wczesną wiosną w opuszczonym krecim kopcu. To miała być bezpieczna kryjówka na zimę, ale wiosenne roztopy i deszcz zamieniły je w pułapkę. Kiedy udaje jej się wydostać, rusza w stronę obsypanej baziami wierzby. Spokój nie trwa jednak długo.

Reginka szuka domu

Reginka szuka domu

Ludzie łamią wierzbowe gałęzie, żeby wstawić je do wazonów. Bez wierzbowych kwiatów, trzmiele nie będą miały co jeść. A potem nie będą komu zapylać drzew w sadzie! A to dopiero początek niebezpiecznych przygód Reginy. Pacnięta rękawicą ląduje w kałuży, majowe przymrozki zagrażają złożonym przez nią jajkom, z których mają się wykluć robotnice. Na szczęście w okolicy mieszka mały Staś, chłopiec lubi obserwować przyrodę i wie, że trzmiele są pod ochroną. Kilkakrotnie ratuje Reginę z opałów.

Reginka szuka domu

Reginka szuka domu

Seria Pomóż mi przetrwać powstała z myślą o dzieciach zainteresowanych ochroną przyrody. W książce dzieci znajdą informacje o tym jak pomagać owadom i czego nie robić, żeby im nie zaszkodzić. Jest tu też plansza edukacyjna z mnóstwem ciekawostek

Reginka szuka domu

O innych książkach z tej serii, Porwanie jeża Eliasza i Elwirka na śnieżnej pustyni pisałam tutaj). Wraz z ksiażką Reginka szuka domu ukaże się również Miron w pułapce, która opowiada o fokach szarych.

wiek: 4+ wydawnictwo: HarperKids

WIĘCEJ WIOSENNYCH PROPOZYCJI ZNAJDZIECIE TUTAJ!