Książki z PnŚ 25 lipca 2018 - książki o lasach i drzewach

Książki z PnŚ 25 lipca 2018 - książki o lasach i drzewach

Drzewa fascynują ludzi od zawsze. Lasy to magiczne miejsca, które dzieci uwielbiają. W ostatnich latach dowiadujemy się coraz więcej o tym, jakie tajemnice kryją i jak funkcjonują. Znamy odpowiedzi na coraz więcej pytań. Wybrałam dziś dla Was książki, w których Wasze dzieci znajdą te odpowiedzi.

O CZYM SZUMIĄ DRZEWA

pasjonująca opowieść o życiu lasu

Autor bestsellerowych "Sekretnego życia drzew" i "Duchowego życia zwierząt" napisał książkę dla dzieci! Całą swoją wiedzę zdobytą przez lata pracy jako leśnik przekazuje w sposób przystępny i pasjonujący. Zapewniam, że po przeczytaniu tej książki już nigdy nie spojrzycie tak samo na drzewo. Jak drzewa komunikują się, jak sobie pomagają a jak ze sobą walczą. Dlaczego drzewo w parku będzie żyło kilka razy krócej niż jego krewniak w lesie? Czemu małe sarenki nie pachną? Jakie tajemnice zostały jeszcze w lesie do odkrycia? Polskie wydanie jest najpiękniejsze ze wszystkich a to za sprawą pięknych ilustracji Diany Karpowicz, które sprawiły, że nawet mój trzyletni syn zainteresował się tą książką :)

wiek: 6+ Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte

pasjonująca opowieść o życiu lasu

DRZEWA

kompendium wiedzy o drzewach

Piękna wielkoformatowa książka pełna niesamowitych informacji o drzewach. Ilustrowane tablice nawiązują do siedemnasto i osiemnastowiecznych atlasów przyrodniczych. Doceńcie pracę ilustratora, bogactwo szczegółów. Prace nad tą książką trwały dwa lata. Samo. Kolorowanie ilustracji pół roku! Znajdziecie tu drzewne legendy. Święte drzewa i drzewa rekordzistów. Dowiecie się co można z drzewa zrobić i zbudować. Poznacie najbardziej niesamowite domki na drzewach z całego świata. I jak przycinać drzewa tak, żeby uzyskać pożądany kształt.

wiek: 6+ wydawnictwo: Dwie Siostry

ilustracje

ilustracje

WYHODUJ SWOJE DRZEWO (książka aktywnościowa)

własne drzewo na papierze

kiedy już poznacie te wszystkie niesamowite fakty z życia drzew, na pewno zechcecie jakieś posadzić. A czekając na to co z niego wyrośnie, możecie cały proces przyśpieszyć - na papierze. 60 kroków od nasionka do pięknego silnego drzewa. To 2 miesiące zabawy. Codziennie drzewo może być inne. We mgle, w deszczu, z gniazdem dla ptaków czy zaczepionym o gałęzie żółtym balonikiem. Każdy krok to nowe zadanie do wykonania rozwijające wyobraźnię dziecka i garść informacji o rozwoju drzewa. A rysowaniu pomaga psotny duszek drzewa.

wiek: 5+ wydawnictwo: Publicat

DUSZAN

wakacje w lesie

Przecież las to miejsce, w którym można przeżywać niesamowite przygody! Wiedzą o tym najlepiej Duszan i jego brat Janek, którzy spędzają wakacje u babci mieszkającej w środku lasu. Babcia jest trochę dobrą wiedźmą, jej dom jest pełen dzikich zwierząt a las bywa magiczny... Miejskie dzieci pierwszy raz spotkają się tu z przyrodą, odkryją swoją prawdziwą naturę, przeżyją zachwycające a czasem mrożące krew w żyłach przygody. Książka wciąga od pierwszego zdania a magiczne ilustracje Doroty Wojciechowskiej pozwalają poczuć niesamowity klimat lasu, w którym wszystko jest możliwe...

wiek: 6+ wydawnictwo: Tadam

magiczny wilk

ZESTAW KSIĄŻEK OD LASÓW PAŃSTWOWYCH

lasy w praktyce

Pewnie nie wiecie, bo i ja do niedawna nie wiedziałam, że Centrum i Lasów Pańsgwowych wydaje książki dla dzieci. Znajdziecie w nich mnóstwo zabaw wymyślonych przez edukatorów leśnych,w które możecie się bawić przez cały rok. W sumie zabaw i gier jest prawie 400! A wszystkie są nieodpłatnie udostępnione tutaj Możecie więc je wydrukować dla. Dowolnej liczby dzieci :) Jest też przewodnik po polskich lasach a w nim 29 miejsc w całym kraju z pomysłami na trasy, scenariuszami wypraw i zadaniami do wykonania. To świetna inspiracja do weekendowych wypadów.

wiek: 6+ wydawnictwo: Lasy Państwowe

przewodnik po lasach

GRA ŻUBR POMPIK

gra z żubrem w roli głównej

Pompik to żuberkiem, mieszkającym w Puszczy Białowieskiej. Mali widzowie mogą go znać z serialu pokazywanego przez TVP ABC i książek Tomasza Samojlika. Pompik spaceruje po lesie odkrywając jego tajemnice. Siostra Pompika - Polinka ma urodziny i trzeba z naszym bohaterem nazbierać kwiaty na bukiet dla niej. Mogą mu w tym pomóc leśni znajomi, ale najpierw musimy ich znaleźć. Dzień jest krótki, a na dodatek zbliża się burza :) Grając dzieci ćwiczą logiczne myślenie i poznają zwierzęta mieszkające w puszczy. Nieduża plansza pozwala na grę praktycznie w każdym miejscu.

wiek: 4+ wydawnictwo: egmont

tutaj znajdziecie dzisiejsza rozmowę

polecam Wam też relację z naszej wizyty w leśnym przedszkolu Cuda na kiju

przygoda w leśnym przedszkolu

olaf w leśnym przedszkolu