Książki z PnŚ 26 września 2018 - jak zachęcić niejadka do próbowania nowych smaków?

Książki z PnŚ 26 września 2018 - jak zachęcić niejadka do próbowania nowych smaków?

Specjalnie na Waszą prośbę rozmawiałyśmy dziś z Dorotą Mintą o tym jak zachęcić niejadka do jedzenia i jakie książki mogą w tym pomóc.

PRZEKROJE OWOCE I WARZYWA

co się kryje w warzywach i owocach?

Książka obrazkowa, w której oglądamy wnętrze warzyw i owoców i poznajemy ich mieszkańców: Pektyna, Żelazo, Witaminy. Przyjazny fosfor, wesoły magnez, leniwa skrobia – każdy ma jakieś zadania do wykonania. Dzięki nim jedzenie warzyw i owoców wychodzi nam na zdrowie. Do tego zabawny rymowany wstęp i edukacyjny labirynt, przez który trzeba przeprowadzić 5 porcji warzyw i owoców ;)

wiek: 3+ wydawnictwo: Nasza Księgarnia

IGNAŚ ZIÓŁKO „PRZYGODA W MŁYNIE” I „PRZYGODA W WARZYWNIAKU”

magiczne kulinarne podróże

Ignaś i jego pies kminek mają magiczną „Bardzo smaczną księgę” , dzięki której przeżywają różne przygody – raz trafiają do młyna i poznają tajniki wyrobu mąki, innym razem w warzywniaku, gdzie w końcu ulegają namowom i próbują warzywnej tarty. Książki są uzupełnione atrakcyjnymi przepisami na różne przysmaki i radami, które przydadzą się w kuchni. Czytajcie i gotujcie razem z dziećmi!

wiek: 5+ wydawnictwo: Debit

  • WARZYWNIAK
  • MŁYN

WYTWÓRNIK KULINARNY

ćwiczenia praktyczne z przygotowywania posiłków

Książka aktywnościowa. Dużo tu zadań dla małego czytelnika trzeba narysować różne potrawy, które można przygotować z tego samego składnika i zadecydować jakich sprzętów kuchennych, trzeba użyć, by je przygotować. Uzupełnić półki w sklepach i stragany na ryneczku. Spakować kosz piknikowy, tak, żeby nic nie zepsuło się w upalny dzień, wydać przyjęcie, wymyślić menu restauracji. Poza tym dzięki wytwórnikowi poznamy kuchnie z różnych stron świata i dowiemy się kim są wegetarianie i weganie i co możemy im zaproponować do jedzenia na przyjęciu.

wiek: 6+ wydawnictwo: Wytwórnia

tutaj znajdziecie wiele cennych rad Doroty, która podpowiada co robić, kiedy dziecko nie chce jeść