Książki z PnŚ 27 listopada 2019 - prezenty!

Książki z PnŚ 27 listopada 2019 - prezenty!

Książka na prezent? Jak najbardziej! Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że to dobry pomysł? Jak jednak wybrać książkę, która ucieszy dziecko? Powinna trafiać w dziecięce zainteresowania, być pięknie wydana, trochę różnić się od książek czytanych na co dzień. Dobrze, gdyby można było do niej wracać. Mam dziś dla Was książki spełniające te wszystkie, wyśrubowane kryteria.

WIELKA KSIĘGA POJAZDÓW I WIELKA KSIĘGA GOSPODARSTWA (PREMIERA)

wielka księga

Książki idealnie skrojone pod oczekiwania maluchów. Są naprawdę wielkie! 38 x 26 cm! Piękne, realistyczne, pełne szczegółów ilustracje. Widoczne kierunkowskazy, śruby, szczegóły architektoniczne, najmniejsze elementy krajobrazu. Długo można o tym wszystkim opowiadać. Długo można słuchać dziecięcych opowieści. I pytań! Poza ogromnymi rozkładówkami znajdziecie tu tez strony, z ilustracjami i szczegółowymi podpisami, które pomogą Wam odpowiedzieć na dziecięce pytania. Jeśli macie wątpliwość, jak nazywa się samiec świni czy samica owcy, jeśli sami nie wiecie czym się różni silosokombajn od kombajnu ziemniaczanego, te książki przyjdą Wam z pomocą.

Na wszystkich rozkładówkach znajdziecie też krótkie teksty wprowadzające. Na początku przydadzą się jako wstęp do rozbudowanych opowieści. W przyszłości mogą posłużyć dzieciom do ćwiczenia samodzielnego czytania.

„Wielka księga gospodarstwa. Cztery pory roku”

Na kolejnych rozkładówkach znajdziecie, scenki z życia w gospodarstwie, zwierzęta gospodarskie z młodymi, sprzęt rolniczy, owoce, warzywa i inne produkty z gospodarstwa** – są ilustracje zarówno samych owoców, jak i drzew i krzewów, na których rosną, jest mąka, mleko, miód, olej czy pestki słonecznika

wielka księga

wielka księga

wielka księga

„Wielka księga pojazdów. Dźwig, traktor, koparka”

Korek na autostradzie, maszyny budowlane, żniwa i maszyny rolnicze, akcja strażaków usuwających skutki niepogody.

wielka księga

wielka księga

wielka księga

szczegółową recenzję obu książek znajdziecie tutaj

wiek:1+ wydawnictwo: sam

Gdzie kupić?

na stronie Wydawnictwa sam TRWA PRZEDSPRZEDAŻ KSIĄŻEK, która potrwa do 2 grudnia.

Na hasło EMKA4 macie 20% RABATU!

promocja obejmuje wszystkie tytuły wydawnictwa, czyli również "To wszystko rodzina", "Dziecko w brzuchu mamy" i "Buziak? NIE!"

GRYZAK KSIĄŻKOPOTWOREK I GRYZAK KSIĘGA DINOZAURÓW (NOWOŚĆ)

Gryzak

Gryzak to zabawny, wygłodniały potwór, który, choć nie pogardzi mydłem czy gumową kaczuszką, najchętniej pożera książki. Powinien siedzieć za kratkami we własnej opowieści, ale udało mu się wydostać i dotrzeć do półki z książkami. Teraz w przegryza się przez kolejne tomy i nieźle rozrabia.

Gryzak

Gryzak

Gryzak

Namieszał w bajce o Złotowłosej, zwinął płaszczyk czerwonego kapturka. Ugryzł w pupę olbrzyma z baśni o Jasiu i magicznej fasoli. Musimy go dogonić. Podążamy za śladami małych stópek, odkrywając kolejne ukryte klapki. Śledzimy Gryzaka mijając dziury wygryzione w książce. Trzeba go zamknąć w klatce zanim zmieni bieg kolejnych opowieści. Mnóstwo przy tym śmiechu i emocji!

Gryzak

Gryzak

W drugiej części Gryzak wgryza się do książki o dinozaurach. Musimy go dogonić nie tylko zanim doszczętnie ją pogryzie, ale też zanim pożrą do głodne jaszczury. Przy okazji zabawy dzieci poznają sporo faktów z życia dinozaurów.

Gryzak

Gryzak

Gryzak

Gryzak

wiek: 4+ wydawnictwo: Wilga

"Gryzak Książkopotworek"
"Gryzak księga dinozaurów"

GABINET ZOOLOGII (NOWOŚĆ)

Gabinet zoologii

Niesamowita książka, którą oglądamy przez 3 kolorowe filtry. Odwiedzamy między innymi Las Deszczowy, Równinę Serengeti, Rafę Koralową, Andy czy Tajgę Wschodniosyberyjską. Wszystkie te miejsca tętnią życiem. Przyroda nigdy nie śpi!

Gabinet zoologii

Gabinet zoologii

Gabinet zoologii

Przez czerwoną soczewkę zobaczymy zwierzęta, które prowadzą dzienny tryb życia. Przez niebieską, te, które są aktywne nocą, o zmierzchu i o świcie. Kiedy spojrzymy przez zieloną folię, zobaczymy charakterystyczne dla każdego miejsca rośliny. W książce są te opisy wszystkich siedlisk i charakterystyki poszczególnych gatunków. Dla miłośników przyrody, zwierząt i podróży.

Gabinet zoologii

Gabinet zoologii

Gabinet zoologii

wiek: 8+ wydawnictwo: Dwie Siostry

BAŚNIE, KTÓRYCH NIE CZYTANO DZIEWCZYNKOM (NOWOŚĆ)

Baśnie, których nie czytano dziewczynkom

Zbiór baśni to zawsze dobry pomysł na prezent. Jednak wcale nie łatwo znaleźć taki, który będzie łądnie wydany i napisany pięknym językiem. „Baśnie, których nie czytano dziewczynkom” to 15 ludowych opowieści z całego świata – od starożytnego Egiptu, przez opowieść czerpiąca z legendy Króla Artura, po historie z Chin czy Południowej Afryki.

Baśnie, których nie czytano dziewczynkom

Baśnie, których nie czytano dziewczynkom

Baśnie, których nie czytano dziewczynkom

Wszystkie łączy postać silnej, mądrej dziewczyny, która stawia czoło przeciwnościom losu i złym mocom, rozwiązuje problemy, a niejednokrotnie wybawia z opresji mężczyzn. Znajdziecie tu historie kobiet, które marzą o wolności i o nią walczą.

Baśnie, których nie czytano dziewczynkom

Baśnie, których nie czytano dziewczynkom

Baśnie, których nie czytano dziewczynkom

Okładka ze srebrnymi elementami, piękne, klimatyczne ilustracje, przejrzysty tekst ułatwia lekturę tym, którzy niedawno zaczęli samodzielne czytanie.

wiek: 6+ wydwnictwo: Dwukropek

ALE KOMPUTERY! MEGABAJTOWE HISTORIE CYFROWE (NOWOŚĆ)

Ale Komputery

Gratka dla wszystkich pasjonatów komputerów, informatyki, gier. Świetnie napisana, doskonale zilustrowana opowieść o próbach stworzenia maszyn liczących, które rozpoczęły się ponad 2 tysiące lat temu.

Ale Komputery

Ale Komputery

Odważne wynalazki, maszyny, które wyprzedzały swoją epokę. Wizjonerki i wizjonerzy, którzy tworzyli projekty komputerów, zanim ludzkość opracowała technologię pozwalająca na ich wykonanie i pisali programy komputerowe, kiedy jeszcze nie było komputerów.

Ale Komputery

Ale Komputery

Ale Komputery

Kulisy lądowania na księżycu, wielkie hale pełne ogromnych szaf, wykonujących skomplikowane obliczenia, drewniany komputer, który zmienił świat. Dużo tu też informacji o polskich komputerach.

Ale Komputery

wiek :6+ wydawnictwo: Egmont

dzisiejsza rozmowa w studiu, z gościnnymi występami moich chłopaków ;) do zobaczenia tu