Książki z PnŚ 18 kwietnia 2019 - niesamowity świat zwierząt

Książki z PnŚ 18 kwietnia 2019 - niesamowity świat zwierząt

Zwierzęta, zarówno te egzotycznych, jak i te, z którymi mogą spotkać się na co dzień, fascynuje maluchy. Dzisiaj pokazywałam książki dla miłośników jazdy konnej, dla dzieci zafascynowanych dzikimi gatunkami. Będzie też cos o zwierzętach, których już nigdy nie spotkamy.

W ŚWIECIE MAŁP

w świecie małp

Kogo tu nie znajdziecie! Oprócz znanych nam szympansów, goryli czy koczkodanów poznacie rokselany, dżelady czy hulmany. Soczyste kolory, bardzo realistyczne ilustracje, mnóstwo ciekawostek. Wiecie, że kapucynki potrafią używać narzędzi i malować, a makaki lubią owoce morza? Że Pigmejki ważą najwyżej 100 gramów, a rokselany kichają podczas deszczu? Informacje w formie krótkich tekstów – więc są przystępne nawet najmłodszych dzieci. Zresztą z maluchami możecie jej nawet nie czytać, tylko przeglądać. Pełne szczegółów ilustracje naczelnych na pewno przyciągną już roczne dzieci, a sztywne strony pozwolą im samodzielnie przeglądać książkę bez ryzyka podarcia. tutaj znajdziesz dłuższą recenzję i więcej zdjęć książki

wiek: 1+, dla wszystkich wydawnictwo: Nasza Księgarnia

w świecie małp

SŁOŃ (PREMIERA)

słoń okładka

Kolejna książka z serii o zagrożonych gatunkach. To jednej z najpiękniej ilustrowanych książek dla dzieci. Wraz z pewnym chłopcem poznajemy zwyczaje słoni. Są inteligentne i mają niesamowitą pamięć. Chodzą na palcach, a stopy pomagają im…słyszeć. Emocje wyrażają uszami. W trąbie mają 40 tysięcy mięśni. Ciąża trwa 22 miesiące a wychowaniem słoniątka przez 10 lat zajmuje się całe stado. To tylko część informacji o tych zwierzętach, które znajdziecie w tej pasjonującej książce.

wiek: 4+ wydawnictwo: Łajka

kupisz tutaj - na stronie wydawnictwa

słoń ilustracje

ZAWODOWCY W ŚWIECIE ZWIERZĄT (NOWOŚĆ)

zawodowcy w świecie zwierząt

Ponad 100 zwierząt żyjących na pustyni, w dżungli, w głębinach oceanu czy na biegunie północnym. Każde z nich ma swoje zadanie do wykonania. Żyrafy śpią tylko 2 godziny na dobę, bo wypatrują zagrożenia na sawannie. Lis piaskowy tępi szkodniki na pustynnych terenach. Motyl Niepylak Apollo zapyla kwiaty rosnące tak wysoko w górach, że nie docierają do nich żadne inne owady. Dzięki zabawnym ilustracjom i krótkim tekstom, książka będzie idealnym wprowadzeniem do świata zwierząt dla maluchów.

wiek: 3+ wydawnictwo: Nasza Księgarnia

zawodowcy w świecie zwierząt

KONIE

konie

Towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Czy wiecie, że przodkowie dzisiejszych koni byli wielkości psów? Albo gdzie jeszcze można spotkać dzikie konie? Z tej pięknie ilustrowanej książki dowiecie się jakie są rodzaje chodu konia. Poznacie legendarne konie i ich historie. Przeczytacie o koniach pracujących dla człowieka i odnoszących sportowe sukcesy.

wiek: 4+ wydawnictwo: Zielona Sowa

Konie ilustracje

ZWIERZĘTA, KTÓRE ZNIKNĘŁY

zwierzęta, które zniknęły

Bogato ilustrowany atlas zwierząt wymarłych, dzięki niemu dowiecie się jakie zwierzęta żyły kiedyś na Ziemi i dlaczego wyginęły. I nie mówimy tylko o dinozaurach – dużo tu zwierząt, które wyginęły w ostatnich stuleciach i tych utraconych całkiem niedawno lub takich, które teraz giną na naszych oczach. Dowiecie się o roli ewolucji w procesie wymierania zwierząt, poznacie słynnych paleontologów. Poznacie teorie wymierania i stojące za nimi katastrofy naturalne. Dowiecie się jaka jest w tym wszystkim rola człowieka i jak wielką odpowiedzialność ponosimy za los zwierząt.

wiek: 6+ wydawnictwo: Nasza Księgarnia

zwierzęta, które zniknęły ilustracje

rozmowa do obejrzenia tutaj

więcej ciekawych książek o zwierzętach znajdziesz w tym wpisie