Książki z PnŚ 2 stycznia 2019 - nasze ulubione książki o zimie

Książki z PnŚ 2 stycznia 2019 - nasze ulubione książki o zimie

Nikt tak nie kocha zimy jak dzieci. Nic więc dziwnego, że na rynku znajdziemy wiele książek o tej porze roku. Czytamy je chętnie zarówno w oczekiwaniu na śnieg, jak i po szaleństwach na mrozie. Są idealne na długie zimowe wieczory. Oto nasze ulubione.

ZIMA

panoramiczna książka o zimie

Druga książka z serii „Pory roku krok po kroku” Rymowane historyjki o tym co dzieje się ze zwierzętami i roślinami w lesie, na łące, w sadzie, a nawet nad morzem. Kto smacznie śpi, a kto przylatuje do nas na zimę? Kto potrzebuje naszej pomocy? które rośliny tracą liście, a które kwitną zimą? Strony rozkładają się, tworząc panoramiczny obraz, bogaty w szczegóły. Ale to nie wszystko – znajdziecie tu dużo edukacyjnych informacji i mnóstwo zdań do samodzielnego wykonania. Jeśli macie dzieci w różnym wieku, ta książka jest idealna dla Waszej rodziny – młodsze dzieci docenią kolorowe ilustracje i rymowany tekst – starsze na pewno zainteresują się quizami i zadaniami!

wiek:4+ wydawnictwo: AWM

O ZIMIE

„przewodnik po zimie” dla najmłodszych

To taki „przewodnik po zimie” dla najmłodszych. Co to za magiczny dzień, w którym wszystko staje się białe? Do czego służy śnieg? Co to są sople? Dlaczego tak szybko robi się ciemno i czy musimy wtedy iść spać? Przewijające się w tekście rymowanki są idealne do nauki dla najmłodszych dzieci i urozmaicają książkę. Klimatyczne ilustracje podsuną wiele pomysłów na śnieżne zabawy.

wiek: 3+ wydawnictwo: Zakamarki

NAJLEPSZA ZUPA NA ŚWIECIE

zimowe spotkanie przyjaciół

Piękna, zimowa opowieść o przyjaźni i jej wielkiej mocy i o magii wspólnego posiłku. W lesie szaleje burza śnieżna. Do chatki żółwia przybywają różne zwierzęta szukające schronienia. Każde z nich przynosi jakiś przysmak i wrzuca do bulgoczącego gara. Kiedy wspólnie zasiadają do stołu, zgodnie stwierdzają, że żółw ugotował najlepszą zupę na świecie – tylko czy to na pewno zasługa żółwia? ;) Jeśli macie w domu niejadka, albo małego wroga warzyw wszelakich – przeczytajcie tę książkę i wspólnie spróbujcie ugotować zupę jarzynową – może i w Waszym domu wydarzy się mały cud? Przepis na zupę (którą możecie ugotować tak naprawdę ze wszystkiego) znajdziecie na końcu książki ;)

wiek: 3+ wydawnictwo: Tako

YETI

spotkanie z rodziną Yeti

Uno i Mati gubią się jeżdżąc na sankach w zaśnieżonym lesie. Czy to możliwe, żeby tak daleko od Himalajów spotkali prawdziwego Yeti? I czy bycie uprowadzonym przez Yeti jest straszne? Grota Yeti jest pełna niespodzianek, a oni sami mówią zabawnym językiem. Kiedy chłopcy bezpiecznie wrócą do domu, okaże się, że nie są pierwszymi, którzy przeżyli taką niesamowitą przygodę

wiek: 3+ wydawnictwo: Zakamarki

WYBIERAM SWÓJ SPORT NA ŚNIEGU

wybierz swój sport zimowy

5 najpopularniejszych dyscyplin sportów zimowych dla miłośników śniegu i aktywnego spędzania czasu. Autor jest dziennikarzem sportowym – macie więc gwarancję, że znajdziecie w niej same rzetelne informacje. O zasadach, o potrzebnym sprzęcie, treningu, zawodach. Wszystko rzetelnie zilustrowane. Mnóstwo ciekawostek i sylwetki najsłynniejszych sportowców – w tym wiele Polek i Polaków. Jeśli jeszcze nie uprawiacie żadnego sportu, również sięgnijcie po tę książkę – może znajdziecie dyscyplinę dla siebie? Przyda się też w czasie oglądania mistrzostw ;)

wiek: 6+ wydawnictwo: Polarny lis

książki możecie też obejrzeć w tym video

zdjęcie tytułowe dzięki uprzejmości Waldemara Kompały