Trzy Pytania - recenzja książki i rabaty!

Trzy Pytania - recenzja książki i rabaty!

Trzy Pytania to książka napisana na podstawie opowiadania Lwa Tołstoja, które z kolei zainspirowane zostało dawną przypowieścią z książki wietnamskiego mistrza zen. Jak się więc domyślacie, to opowieść uniwersalna i ponadczasowa. Nic dziwnego, że kiedy nakład poprzedniego wydanie tej wspaniale zilustrowanej książki autorstwa Jona J. Mutha się wyczerpał, stała się ona jedną z najbardziej poszukiwanych na rynku.

Wydawnictwo Tekturka po raz kolejny wysłuchało próśb czytelników i czytelniczek i dzięki ich zaangażowaniu Trzy Pytania są znów dostępne!

Mikołaj poszukuje odpowiedzi na 3 nurtujące go pytania:

  • Kiedy jest właściwy moment na działanie?
  • Kto jest najważniejszy?
  • Jak odgadnąć, co należy zrobić?

Uważa, że jeśli pozna te odpowiedzi, będzie wiedział, jak być dobrym człowiekiem.

Trzy Pytania książka recenzja

Ma nadzieję, że dobrych rad udzielą mu jego przyjaciele, czapla Sonia, małpa Gogol i pies Puszkin. Niestety ich odpowiedzi wzajemnie się wykluczają i w żaden sposób nie przybliżają chłopca do rozwiązania problemu.

Trzy Pytania książka recenzja

Trzy Pytania książka recenzja

Mikołaj postanawia więc zadać te ważne pytania żółwiowi o imieniu Lew. W końcu on żyje już tak długo, że miał szanse poznać odpowiedzi.

Zwróćcie uwagę na imiona bohaterów. Nie są przypadkowe! Gogol i Puszkin to przecież słynni rosyjscy pisarze, podobnie jak Lew Tołstoj. Sonia, to z kolei imię jego żony. A Mikołaj nazywał się jego syn. W ten sposób Jon J. Muth oddaje hołd autorowi, który miał wpływ na jego życie.

Trzy Pytania książka recenzja

Kiedy nasz bohater dociera do żółwia, zastaje go zmęczonego przekopywaniem ogródka. Chłopiec bez wahania mu pomaga. Prace przerywa ulewą, przed którą Mikołaj i Lew zamierzają się schronić w chacie. Wtedy słyszą wołanie o pomoc. To panda przygnieciona przez powalone drzewo. Mikołaj rzuca się na ratunek i przynosi zwierzę do chaty. Wtedy dowiaduje się, że gdzieś w lesie zostało osamotnione pandziątko. Chłopak nie ma wątpliwości, że musi je odnaleźć.

Trzy Pytania książka recenzja

Trzy Pytania książka recenzja

Choć Mikołaj jeszcze tego nie widzi, mądry żółw już wie, że chłopiec doskonale zna odpowiedzi na swoje pytania. Intuicyjnie wie, co i kto jest najważniejszy. Udowodnił to najpierw pomagając żółwiowi w ogrodzie, a potem ratując potrzebujących.

Trzy Pytania książka recenzja

Trzy Pytania książka recenzja

Najważniejsza jest chwila – mówi żółw – ta, która jest teraz. Osoba, z którą właśnie jesteś. I czynienie dobra.

Trzy pytania to książka, która pomoże dzieciom uwierzyć w siebie i zaufać własnym decyzjom. Pokaże, jak ważne jest pomaganie innym. Dostarczy Wam wielu tematów do rozmowy.

Pięknie wydana książka to idealny prezent dla czytelniczek i czytelników w różnym wieku. To książka, którą po prostu trzeba mieć!

Książkę możecie kupić również w sklepie na stronie Wydawnictwa Tekturka – KLIK

Pamiętajcie, że kupując bezpośrednio u małych wydawców, zwłaszcza teraz, dajecie im szansę na sfinansowanie wydania kolejnych książek!