Tutu i tajemnica kocyka - recenzja nowej książki z serii Dolina Tumilu

Tutu i tajemnica kocyka - recenzja nowej książki z serii Dolina Tumilu

Tutu i tajemnica kocyka to piąta już książka z serii Dolina Tumilu, która pomaga dzieciom uporać się z różnymi emocjami.

Tym razem są to emocje towarzyszące wyjazdowi mamy Tutu.

Mama wyjeżdża na całe dwa dni, a Tutu jest smutny już w momencie, w którym zamykają się za nią drzwi. Niewiele pomagają deklaracje taty, że świetnie dadzą sobie radę we dwóch.

Ale Tutu wie swoje. Dwa dni to bardzo długo, a bez Mamy będzie mu samotnie i źle. Jak to teraz będzie?... Kto go wieczorem okryje kołderką? Jak ma zasnąć bez Mamy? Na dodatek ulubiona kaszka zrobiona przez tatę nie smakuje tak dobrze, jak ta przyrządzana przez mamę.

Tutu i tajemnica kocyka

Tata dobrze wie, co robi zapraszając przyjaciół synka. W końcu mali mieszkańcy i mieszkanki Doliny Tumilu już niejednokrotnie udowodnili, że wspierają się nawzajem w trudnych momentach. Okazuje się, że każde z dzieci ma za sobą doświadczenie rozłąki z bliską osobą. Mają więc też cenne rady dla tęskniącego do mamy kolegi. Po pierwsze zapewniają Tutu, że można płakać i to jest ok. Jest to podkreślone w książce kilkakrotnie. I bardzo dobrze! Mam wrażenie, że wciąż za rzadko mówimy o tym dzieciom. Przyjaciele mają jednak więcej pomysłów. Wspólnie z Tutu pielą ulubione grządki mamy, pomagają mu napisać list do niej, ułożyć Wiersz na Tęsknotę. Podpowiadają też, że czasem dobrze przytulić się do czegoś, co pachnie ukochaną osobą. No i przede wszystkim, kiedy jest nam smutno, warto zabrać do spania ulubioną rzecz. Dla Tutu jest to kocyk, który mama zrobiła mu, kiedy był całkiem malutki.

Tutu i tajemnica kocyka

Tutu i tajemnica kocyka

Tutu czuje się lepiej. Pod poduszką znajduje list, który zostawiła mu mama. Świetnie bawi się z tatą. Nawet kaszka nie jest jednak taka zła… Świat chłopca znów nabiera kolorów. Podobnie, jak kocyk od mamy, który Tutu wszędzie ze sobą zabiera. Jeśli dokładnie przyjrzycie się ilustracjom, zobaczycie, że kawalek materiału, który na początku jest w odcieniach szarości, kiedy mama wraca mieni się wszystkimi kolorami tęczy. Podobnie, jak peleryna mamy-czarodziejki, która śni się chłopcu.

Tutu i tajemnica kocyka

Tutu i tajemnica kocyka

Wzruszająca jest scena powrotu mamy i jej rozmowy z synem. Nawet kiedy mnie nie widzisz, to ja i tak ZAWSZE JESTEM PRZY TOBIE. (…) W LIŚCIE, który dla ciebie narysowałam. W KOCYKU, który uszyłam, gdy byłeś malutki. W ubrankach i zabawkach. W twoim uśmiechu i oczkach, które są podobne do moich. W twojej radości i smutku... WE WSZYSTKIM – bo jesteś moim synkiem i kocham cię najbardziej na świecie.

O innych książkach z serii Dolina Tumilu pisałam tu:

Lulu i urodzinowa katastrofa
Mimi i wielka wygrana

O wszystkich książkach z serii opowiadałam też w recenzji video:

Przedsprzedaż i rabat!

12 kwietnia rusza przedsprzedaż książki Tutu i tajemnica kocyka. Z tej okazji wszystkie książki z serii (niektóre również w angielskiej wersji językowej!) możecie kupić 20% taniej na stronie www.tumilu.pl

Kod uprawniający do zniżki to EMKA

Promocja potrwa do 25 kwietnia! Na dodatek, przy zakupach za kwotę powyżej 80 złotych możecie liczyć na darmową przesyłkę.

Ale to nie koniec! Do wszystkich egzemplarzy kupionych między 12 a 16 kwietnia dołączone będą upominki: plakat, kolorowanka z miejscem na własny Wiersz na Tęsknotę i tumilowe mininaklejki:

Tutu i tajemnica kocyka