(NOWOŚĆ) Uczucia Gucia pomogą radzić sobie z trudymi emocjami

(NOWOŚĆ) Uczucia Gucia pomogą radzić sobie z trudymi emocjami

Kiedy pisałam dla Was tę recenzję, Iwo wpadł w złość, więc miałam od razu okazję przetestować jedną z książek w praktyce. I muszę wam powiedzieć, że to naprawdę działa. Wpis kończyłam w spokojnej atmosferze, a syn był szczęśliwy i mówił, że "ma w głowie tęczę i słoneczko".

„Uczucia Gucia” to nowa seria książeczek o emocjach dla najmłodszych.

Gucio jest małym jednorożcem o tęczowej grzywie. Kiedy coś jest nie w porządku, kiedy Gucio czuje się źle, jego grzywa przyjmuje tylko jeden z kolorów. Za każdy z nich odpowiada jedno uczucie.

Wszystkie książki zaczynają się w ten sam sposób:

oto Gucio

grzywa Gucia

codzienność Gucia

Poznajemy Gucia, dowiadujemy się, że czasami bywa wesoły, czasem smutny, bywają chwile, w których jest zły. Dzisiaj Gucio gorzej się czuje – zaraz dowiemy się dlaczego.

dziś Gucio czuje się źle

Potem poznajemy wydarzenia, które sprawiły, że Gucio jest zły, albo się boi, albo mu smutno.

W każdej książce znajdziemy proste ćwiczenie oddechowe, które pomoże dziecku uporać się z trudną emocją.

ćwiczenia oddechowe

GUCIO SIĘ SMUCI

Gucio chce bawić się z przyjaciółmi. Jednak Lolek i Maja chcą pobawić się w berka, a nasz bohater woli grać w piłkę. Dochodzi do kłótni i Gucio zostaje z piłką sam. Jest smutny przez cały dzień. Wieczorem rozmyśla nad tym co się wydarzyło i jest coraz bardziej przygnębiony. Na szczęście ćwiczenie oddechowe pomaga mu przegonić chmurę smutku i zaprasza do głowy słoneczko. Nawet pogodził się z przyjaciółmi. I ty tak możesz!

Gucio boi się ciemności

Gucio boi się ciemności

Gucio boi się ciemności

już lepiej

GUCIO SIĘ ZŁOŚCI

Pada deszcz, a Gucio chciał bawić się w ogrodzie. Nie chce maszerować, a musi dojść do przedszkola. Pora na kąpiel, a on chciałby się jeszcze pobawić. To sytuacje w których nasz jednorożec się złości. A kiedy się denerwuje tupie i tarza się po podłodze. Ćwiczenie oddechowe pomaga mu odzyskać spokój i dobry humor.

Gucio jest zły

Kąpiel to zawsze problem

ćwiczenie oddechowe

GUCIO SIĘ BOI

Gucio nie lubi nocy. Boi się zostać sam w ciemności. Odwleka moment pójścia spać, ale w końcu zostaje sam w pokoju. Kiedy czuje, że ogarnia go strach, wyobraża sobie, że produkuje zbroję odwagi – 3 głębokie oddechy i już jest lśniąca zbroja. Teraz Gucio może spokojnie zasnąć. Ma piękne sny i wstaje wypoczęty.

ćwiczenie oddechowe

Gucio boi się ciemności

Książeczki odwołują się do dziecięcych doświadczeń i dają konkretne narzędzie, które pomaga im poradzić sobie z emocjami. To cenna umiejętność, która przyda się maluchom nie tylko teraz, ale zaprocentuje w całym ich życiu.

W przygotowaniu kolejne 2 części – o wstydzie i zazdrości.

tutaj znajdziesz przegląd książek o emocjach

może Ci się spodobać również Radość