OWCO, ŚPIJ! - jak przekonać dziecko do pójścia spać

OWCO, ŚPIJ! - jak przekonać dziecko do pójścia spać

Duduś lubi wieczorne rytuały – jedzenie kolacji, słuchanie bajek, nawet mycie zębów. Nie lubi natomiast iść spać i zna wszystkie sztuczki, które pomagają odsunąć zaśnięcie w czasie. Zna je jednak również jego mama.

Duduś nie lubi zasypiania

Dlatego pewnego dnia, jego pokój jest przygotowany na każde „ale ja chcę…”. Są w nim dodatkowe poduszki, szklanka wody, latarka, piżamki na zmianę. Chłopcu pozostaje jeden argument, który wszyscy na pewno znacie ;) „Ale mi się nie chce spać”.

pokój gotowy na marudzenie Dudusia

„Spróbuj liczyć owce” radzi na odchodnym mama. Kiedy Duduś zostaje sam, nad jego łóżkiem zaczynają przeskakiwać owce, które wyglądają jak wyścigówki.

koniec wymówek

w pokoju pojawiają się owce

owce jak wyścigówki

Okazuje się, że liczenie owiec może być całkiem ciekawe! Chłopiec powoli staje się coraz bardziej śpiący, ale wtedy pojawia się owca numer 68, która nie chce przeskoczyć łóżka. Najpierw chce jej się pić, potem musi zrobić siusiu. Chciałaby przepuścić inne owce w kolejce, próbuje wziąć rozbieg. Czas mija, 68. wymyśla kolejne wymówki, a większość owiec idzie spać. W końcu krnąbrna owca mija łóżko bez skakania a zmęczony Duduś zasypia.

owca 68

może wody?

wymówki owcy

wymówki owcy

Zabawna, niedługa książka do czytania przed snem. Idealna zwłaszcza dla tych dzieci, które lubią przedłużać rytuał zasypiania. Jestem pewna, że wiele rodzin będzie się identyfikować z Dudusiem i jego mamą ;)

Duduś spi

więcej książek do czytania przed snem znajdziesz tutaj