Książki z PnŚ 13 września 2019

Książki z PnŚ 13 września 2019

Poproszono mnie dzisiaj, żeby opowiedziała Wam o kilku książkach rekomendowanych przez abmasadorów akcji Przerwa na wspólne czytanie.

Z dłuuuugiej listy wybrałam dla Was 3 piękne tytuły.

NAJWYŻSZA NA ŚWIECIE WIEŻA Z KSIĄŻEK

Najwyższa na świecie wieża z książek

Jerzyk od urodzenia marzył o tym, żeby latać. Wiedział, że jest do tego stworzony! Przez wiele lat śledził lot ptaków, próbował skonstruować skrzydła z najprzeróżniejszych materiałów. Co roku prosił Świętego Mikołaja o skrzydła, które naprawdę pozwolą mu wznieść się w powietrze. Wszystko na nic – dostawał tylko zabawki.

Jerzyk chce latać

skąd wziąć skrzydła

Któregoś dnia mama powiedziała mu, że jest inny sposób, żeby latać i wręczyła mu książkę. Od tej pory Jerzyk czytał na okrągło. Kiedy przeczytał już wszystkie książki, które były w domu, zbudował z nich wieżę a z jej szczytu poprosił o więcej. Książki przynosili mu wszyscy – sąsiedzi, nauczyciele, przyjechał nawet wielki transport z biblioteki.

Jerzyk czyta

więcej książek!

deszcz

Jerzyk przeżywał przygody, odwiedzał niesamowite miejsca i odmawiał zejścia z wieży, która cały czas rosła. Do czasu, kiedy zapragnął opowiedzieć o wszystkim mamie ;)

king kong

mały książę

siła wyobraźni

Piękna opowieść o sile wyobraźni i o magii zaklętej w książkach.

wiek: 4+ wydawnictwo: Papilon

więcej książek o magii czytania znajdziesz tutaj

MAŁE SÓWKI

Małe sówki

3 małe sowy Sara, Percy oraz Bill budzą się w nocy i dostrzegają, że mamy nie ma w dziupli. Każde z piskląt ma własne wyobrażenia na temat tego, co się stało.

Małe sówki

Małe sówki

Małe sówki

Może poleciała na polowanie i wróci z jakimś smakołykiem? Ale czy jest bezpieczna? Na pewno wróci! Chcę do mamy! A może zjadł ją lis?

Małe sówki

Małe sówki

Mama oczywiście wraca i sówki są szczęśliwe. Przecież mama zawsze wraca!

Małe sówki

Małe sówki

Przepięknie zilustrowana książka, które wesprze wszystkie maluchy, muszące się zmierzyć z rozstaniem z rodzicami – niezależnie od tego, czy właśnie poszły do żłobka lub przedszkola, czy zostają w domu pod opieką niani lub dziadków.

wiek: 3+ wydawnictwo: Mamania

TUMTUM DUDNIĄCY SŁOŃ

Tumtum dudniący słoń

Tumtum to ogroooomny różowy słoń. Kiedy się porusza, ziemia drży, a wokół unoszą się tumany kurzu.

Tumtum dudniący słoń

Zwierzęta mieszkające w dżungli mają różne wyobrażenia na temat straszliwego stwora, przed którym zawsze chowają się w norach lub na najwyższych gałęziach drzew. Czy ten straszny hałas robi dinozaur? Smok ziejący ogniem? Maszyna niszcząca wszystko, co napotka na swej drodze?

Tumtum dudniący słoń

Tumtum dudniący słoń

Nic więc dziwnego, że Tumtum jest samotny. Ponieważ zwierzęta ukrywają się, zanim się pojawi, myśli, że w okolicy nikt nie mieszka. A marzy tylko o tym, żeby mieć towarzysza zabaw.

Tumtum dudniący słoń

Pewnego dnia sprawy mała osa postanawia interweniować. Użądlony słoń ucieka tak szybko, że zwierzęta nie zdążą się schować i jedno za drugim lądują na jego grzbiecie. Rozpoczyna się szalony bieg.

Tumtum dudniący słoń

Tumtum dudniący słoń

Tumtum dudniący słoń

Tumtum dudniący słoń

Mieszkańcy lasu są zachwyceni niespodziewaną wycieczką. Wszystkie zwierzęta przedstawiają się Tumtumowi (i czytelnikowi) i opowiadają krótko o sobie.

Tumtum dudniący słoń

Tumtum dudniący słoń

Tumtum dudniący słoń

Liczne powtórzenia i wyrazy dźwiękonaśladowcze sprawiają, że to książka idealna również dla najmłodszych czytelników.

wiek: 3+ wydawnictwo: Dwukropek

dzisiejsza rozmowa do obejrzenia tutaj